Grupa Delfini a AS OK Sport Onesti merge in semifinale la minihadbal

Pe 21 aprilie s-a disputat la Onesti turneul zonal Euroregiunea RO1 a Campionatului National Feminin de Minihandbal. In calitate de organizator, AS OK Sport Onesti a fost gazda echipelor LPS Iasi si LPS Vaslui, care au intalnit, fiecare, echipa Delfini a asociatiei sportive onestene. Numarul mic de echipe inscrise a permis calificarea directa pentru etapa semifinala a campionatului a tuturor echipelor participante. Cu toate acestea, turneul a reusit sa produca meciuri electrizante, micutele jucatoare oferind un delicios spectacol sportiv.

In faza semifinala, cele trei echipe calificate din RO1 se vor infrunta cu cele patru echipe finaliste ale Euroregiunii RO2, si anume: CSS Galati, CSS 1 Constanta 1, CSS 1 Constanta 2 si Scoala 13 Echigal Galati (locul V CSS Tulcea ar putea participa datorita numarului mic de echipe venite din RO1).

Competitia a fost castigata de echipa AS OK Sport Onesti iar jucatoarea turneului a fost desemnata colega noastra Ruxandra Manu. Bravo Ruxi!

Click pentru galeria de imagini de la

OK SPORT – LPS IASI LPS VASLUI – OK SPORT LPS IASI – LPS VASLUI

FESTIVITATEA DE PREMIERE

8 thoughts on “Grupa Delfini a AS OK Sport Onesti merge in semifinale la minihadbal

1. Ada

Hei la cupa 1 iunie a fost super! Am avut emotii in poarta dar cu ajutorul fetelor mai mari, am reusit sa apar cat de cat…