6-0. Game, Set and Match!

Deoarece meciurile oficiale la junioare IV incep abia din primavara, trebuie sa ne asiguram pregatirea prin cat mai multe meciuri amicale. Asa ca am inceput sezonul la Roman, in trei reprize contra junioarelor IV de la LPS. Cu pofta de joc si dornice de a ne masura progresul in urma pregatirii din vara, am reusit sa bifam victoria in toate cele trei runde a cate 25 de minute: 12-6, 10-4 si 15-9. Recuperarea de dupa meci am facut-o, bineinteles, la Arena Mall (prilej pentru domnul profesor Titianu sa ne faca cinste cu un suc :D), fie in fotoliile cu masaj, fie cu ceva bun de pe la etajul doi, pentru ca apoi sa ajungem la Moinesti pentru meciul cu junioarele III de la AS CS Tescani. Desi eram usor obosite si in fata unui adversar cu o diferenta in plus de varsta si gabarit, am reusit sa ne mobilizam si sa castigam si aici in cele trei reprize de joc: 13-5, 11-8 si 7-6.

A fost o zi minunata, asa cum ne place mereu sa fie: cu meciuri frumoase si cu victorii la final. Desigur ca avem multe de pus la punct dar cresterea calitatii jocului de echipa este vizibila si trebuie evidentiata. Asteptam marile meciuri pentru a demonstra scepticilor ca nu este doar o intamplare.

3 thoughts on “6-0. Game, Set and Match!